Owl Carousel (7.x-2.0-alpha0) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Delete
it: Elimina

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Center
it: Centro

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Add
it: Aggiungi

en: Every hour
it: Ogni ora

en: Continue
it: Continua

en: Items
it: Elementi

en: Merge
it: Fusione

en: Loop
it: Iterazione

en: Navigation
it: Navigazione

en: Add group
it: Aggiungi gruppo

en: Info
it: Informazioni

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Trim length
it: Lunghezza del testo troncato

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
