Page manager redirect (7.x-1.3-rc1) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letilt

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Preview
hu: Előnézet

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Storage
hu: Tárolás

en: Contexts
hu: Környezetek

en: Context
hu: Környezet

en: Redirect URL
hu: Átirányítási webcím

en: In code
hu: Kódban

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: Change general settings about this variant.
hu: A változat általános beállításainak módosítása.

en: Selection rules
hu: Kiválasztási szabályok

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
hu: A feltétel szabályozásával eldönthető, hogy ez a változat használatban van-e vagy sem.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
hu: További, a tartalom által használható környezetobjektum hozzáadása ehhez a változathoz.

en: Get a preview of what this variant will look like.
hu: Egy előnézet arról, hogy miként fog kinézni ez a változat.

en: This panel will be selected if @conditions.
hu: Ez a panel lesz kiválasztva, ha @conditions.

en: This panel will always be selected.
hu: Ez a panel mindig ki lesz választva.

en: Selection rule
hu: Kiválasztási szabály

en: Administrative title of this variant.
hu: A változat adminisztratív címe.
