Page manager redirect (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Settings
uk: Налаштування

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Default
uk: Базово

en: Redirect
uk: Переспрямувати

en: Storage
uk: Сховище

en: Contexts
uk: Контексти

en: Context
uk: Контекст

en: Redirect URL
uk: URL переадресація

en: Query string
uk: Рядок запиту

en: Chaos tool suite
uk: Набір інструментів Chaos

en: In code
uk: У коді

en: Administrative title
uk: Адміністративний заголовок

en: Change general settings about this variant.
uk: Змініть загальні налаштування для цього варіанту.

en: Selection rules
uk: Правила вибору

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
uk: Керування критеріями, за якими вирішується можливість застосування цього варіанту.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
uk: Додайте до цього варіанту додаткові контекстні об’єкти, що можуть бути використані вмістом.

en: Get a preview of what this variant will look like.
uk: Отримайте попередній вигляд цього варіанту.

en: This panel will be selected if @conditions.
uk: Ця панель буде обрана за умов @conditions.

en: This panel will always be selected.
uk: Ця панель завжди буде обрана.

en: Selection rule
uk: Правило вибору

en: Administrative title of this variant.
uk: Адміністративний заголовок цього варіанту.
