Page manager redirect (7.x-1.4) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Preview
ja: プレビュー

en: Default
ja: デフォルト

en: Redirect
ja: リダイレクト

en: Storage
ja: ストレージ

en: Contexts
ja: コンテクスト

en: Context
ja: コンテキスト

en: Redirect URL
ja: 転送先URL

en: In code
ja: コード内

en: Administrative title
ja: 管理用タイトル

en: Change general settings about this variant.
ja: このバリアントに関する全般の設定を変更します。

en: Selection rules
ja: 選択ルール

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
ja: このバリアントを使用するかどうか決定する基準を設定します。

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
ja: コンテンツで使用するコンテクストをバリアントに追加します。

en: Get a preview of what this variant will look like.
ja: このバリアントがどのように表示されるかプレビューします。

en: This panel will be selected if @conditions.
ja: このパネルは@conditionsの場合に選択された状態になります。

en: This panel will always be selected.
ja: このパネルは常に選択された状態になります。

en: Selection rule
ja: 選択ルール

en: Administrative title of this variant.
ja: このバリアントを管理する際のタイトル。
