Page manager redirect (7.x-1.4) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Default
pt: Padrão

en: Redirect
pt: Redirecionar

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Contexts
pt: Contextos

en: Context
pt: Contexto

en: Configure settings
pt: Editar configurações

en: Redirect URL
pt: URL para redirecionamento

en: In code
pt: em código

en: Administrative title
pt: Título administrativo

en: Change general settings about this variant.
pt: Altera as configurações gerais desta variante.

en: Selection rules
pt: Regras de seleção

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
pt: Controle o critério usado para decidir se uma variante é ou não usada.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
pt: Adicionar objetos de contexto para esta variante que pode ser usado pelo conteúdo.

en: This panel will always be selected.
pt: Este panel sempre será selecionado.

en: Selection rule
pt: Regra de seleção

en: Administrative title of this variant.
pt: Título administrativo desta variante.
