Page manager redirect (7.x-1.4) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Default
tr: Varsayılan

en: Redirect
tr: Yönlendir

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: Contexts
tr: Bağlamlar

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Redirect URL
tr: Yönlendirilen URL

en: Chaos tool suite
tr: Chaos Araç Paketi (Chaos Tool Suite)

en: In code
tr: Kod içinde

en: Administrative title
tr: Yönetsel başlık

en: page-summary-label
tr: sayfa-özeti-etiketi

en: page-summary-data
tr: sayfa-özeti-verisi

en: page-summary-operation
tr: sayfa-özeti-işlemi

en: Change general settings about this variant.
tr: Bu değişkeye ait genel ayarları değiştir.

en: Selection rules
tr: Seçim kuralları

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
tr: Bu değişkenin kullanılıp kullanılmayacağına karar verme ölçütünü düzenle.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
tr: Bu değişkeye, içerikle kullanılabilecek bağlamsal nesneler ekle.

en: Get a preview of what this variant will look like.
tr: Bu değişkenin nasıl görüneceğini izle.

en: This panel will be selected if @conditions.
tr: Eğer @conditions ise bu panel seçilecektir.

en: Selection rule
tr: Seçim kuralı

en: Administrative title of this variant.
tr: Bu değişkenin yönetsel başlığı.
