Page manager redirect (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Status
fr: État

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Preview
fr: Aperçu

en: Default
fr: Par défaut

en: Redirect
fr: Rediriger

en: Storage
fr: Stockage

en: Contexts
fr: Contextes

en: Context
fr: Contexte

en: Redirect URL
fr: Adresse URL de redirection

en: Query string
fr: paramètres d'URL

en: In code
fr: Dans le code

en: Administrative title
fr: Titre pour l'administration

en: Change general settings about this variant.
fr: Modifier les paramètres généraux de cette variante.

en: Selection rules
fr: Règles de sélection

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
fr: Contrôler le critère utilisé pour décider si cette variante est utilisée ou non.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
fr: Ajouter des objets de contexte additionnels pour que cette variante puisse être utilisée par le contenu.

en: Get a preview of what this variant will look like.
fr: Avoir un aperçu de ce à quoi la variante ressemblera

en: This panel will be selected if @conditions.
fr: Ce panel sera sélectionné si @conditions.

en: This panel will always be selected.
fr: Ce panel sera toujours sélectionné.

en: Selection rule
fr: Règle de sélection

en: Administrative title of this variant.
fr: Titre administratif de cette variante.
