Page Theme (7.x-1.2) - en to cs translation catalogue (21 entries)

en: Pages
cs: Stránky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Weight
cs: Váha

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: configure
cs: nastavení

en: The configuration has been saved.
cs: Nastavení byla uložena.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Select theme
cs: Vybrat téma

en: About
cs: Popis

en: No themes defined.
cs: Žádné téma nebylo definováno.

en: Choose which theme the page should display in.
cs: Vyberte v kterém tématu se bude stránka zobrazovat.

en: Add theme
cs: Přidat téma

en: Configure which theme is used on which pages.
cs: Nastavte které téma na kterých stránkách bude použito.

en: If pages are several defined, the first theme in the list will be used.
cs: Pokud jsou stránky definovány vícekrát, bude použito první téma v seznamu.

en: Only themes, which are enabled in the <a href="@themes_section">themes section</a>, will be used otherwise the site default theme.
cs: Budou použita jen témata zapnutá v <a href="@themes_section">sekci vzhled</a>, jinak bude použito výchozí téma vzhledu.

en: !theme (disabled)
cs: !theme (vypnuto)
