Page Theme (7.x-1.2-rc1) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enabled
fr: Activé

en: Weight
fr: Poids

en: Theme
fr: Thème

en: configure
fr: configurer

en: Blacklist
fr: Liste noire (blacklist)

en: The configuration has been saved.
fr: La configuration a été enregistrée.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Saisissez une page par ligne sous la forme de chemins Drupal. Le caractère '*' est un joker. Saisissez par exemple %blog pour la page des blogs et %blog-wildcard pour chaque blog personnel. %front est la page d'accueil.

en: About
fr: À propos

en: Update theme
fr: Mettre à jour le thème

en: Add theme
fr: Ajouter un thème

en: Page theme
fr: Thème de la page
