Page Title (7.x-2.3-alpha1) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Default
da: Standard

en: User
da: Bruger

en: Node
da: Indholdselement

en: Page title
da: Sidetitel

en: Comment
da: Kommentar

en: Pattern
da: Mønster

en: User Profile
da: Brugerprofil

en: Page titles
da: Sidetitler

en: Page Type
da: Sidetype

en: Frontpage
da: Forside

en: Content Type - %type
da: Indholdstype - %type

en: Show Field
da: Vis felt

en: <strong>Default Page</strong>: <samp><em>page title</em> | <em>site name</em></samp>
da: <strong>Standardside</strong>: <samp><em>sidens titel</em> | <em>sidens navn</em></samp>

en: This pattern will be used for the site frontpage
da: Dette mønster vil blive benyttet på sitets forside

en: This pattern will be used for any user profile pages
da: Dette mønster vil blive benyttet på en vilkårlig profilside

en: Set Page Title
da: Definér sidens titel

en: Administer Page Title
da: Administrér Page Title
