Page Title (7.x-2.3-alpha1) - en to sk translation catalogue (50 entries)

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Default
sk: Predvolené

en: User
sk: Používateľ

en: Node
sk: Uzol

en: Page title
sk: Názov stránky

en: Comment
sk: Komentár

en: Pattern
sk: Vzor

en: Enhanced control over the page title (in the &lt;head> tag).
sk: Vylepšená možnosť nastavenia nadpisu stránky (značka &lt;head>).

en: Show field
sk: Ukázať pole

en: User Profile
sk: Profil používateľa

en: Global
sk: Globálny

en: Page titles
sk: Titulky stránky

en: Page Type
sk: Typ Stránky

en: Frontpage
sk: Titulná strana

en: Content Type - %type
sk: Typ obsahu - %type

en: Vocabulary - %vocab_name
sk: Slovník - %vocab_name

en: Blog Homepage
sk: Domovská stránka blogu

en: This pattern will be appended to a page title for any given page with a pager on it
sk: Tento vzor sa pripojí k nadpisu na akejkoľvek stránke, obsahujúcej stránkovač

en: Available Tokens List
sk: Dostupné tokeny

en: Token Scope
sk: Sféra platnosti tokenu

en: Show Field
sk: Zobraziť pole

en: Page Title provides control over the &lt;title> element on a page using token patterns and an optional textfield to override the title of the item (be it a node, term, user or other). The Token Scope column lets you know which tokens are available for this field (Global is always available). Please click on the <strong><em>more help&hellip;</em></strong> link below if you need further assistance.
sk: Page Title umožňuje nastavenie elementu &lt;title>  použitím náhradových vzorov a voliteľné textové pole na nahradenie nadpisu entity (uzla, termínu, používateľa, alebo inej). Sféra platnosti tokenu vás informuje, ktoré tokeny sú dostupné pre toto pole (Globálna je k dispozícii vždy). Ak potrebuje <strong><em>ďašiu pomoc&hellip;</em></strong> kliknite na nižšie uvedený odkaz.

en: Drupal's default page title follows one of two patterns:
sk: Predvolený Drupal nadpis sa generuje v dvoch verziách:

en: <strong>Default Page</strong>: <samp><em>page title</em> | <em>site name</em></samp>
sk: <strong>Štandardná stránka</strong>: <samp><em>nadpis stránky</em> | <em>názov webu</em></samp>

en: <strong>Default Frontpage</strong>: <samp><em>site name</em> | <em>site slogan</em></samp>
sk: <strong>Štandardná titulná strana</strong>: <samp><em>názov webu</em> | <em>slogan web stránky</em></samp>

en: Certain types of page title pattern have access to special tokens which others do not, depending on their <em>scope</em>. All patterns have access to the <strong>Global</strong> scope. Content type patterns have access to the <strong>Node</strong> tokens, vocabulary patterns have access to the <strong>Taxonomy</strong> tokens and finally the user patterns have access to the <strong>User</strong> tokens.
sk: Isté typy vzorov majú prístup k špeciálnym tokenom, niektoré zase nie. Závisí to od ich <em>sféry pôsobnosti</em>. Všetky vzory majú prístup do sféry <strong>Globálna</strong>. Vzory obsahových typov majú prístup k tokenom <strong>uzla</strong>, slovníkové vzory k tokenom <strong>taxonómii</strong> a používateľské vzory k tokenom <strong>používateľa</strong>.

en: Page Title Field
sk: Pole Page Title

en: If checked, the <em>Page Title</em> field will appear on the node edit form for those who have permission to set the title.
sk: Ak je zaškrtnuté, pole <em>Page Title</em> sa objaví vo formulári uzla pre používateľov s oprávnením nastavovať nadpis stránky.

en: Page Title Pattern
sk: Vzor nadpisu stránky

en: Enter the <em>Page Title</em> pattern you want to use for this node type. For more information, please use the !link settings page
sk: Vložte vzor <em>Nadpisu stránky</em>, ktorý chcete použiť pre tento obsahový typ. Pre viac informácií navštívte stránku s nastaveniami !link

en: Provide a description of this node to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
sk: Napíšte popis tohto uzla, ktorý sa objaví v značke  &lt;title&gt; a vyhľadávacie služby ho môžu použiť v zobrazení výsledkov (voliteľné). Všeobecne prijatá dohoda hovorí, že toto pole má mať menej ako 70 znakov.

en: This pattern will be used as a <em>fallback</em> (ie, when no other pattern is defined)
sk: Tento vzor sa použije v prípade, že nie je definovaný žiadny iný.

en: This pattern will be used for the site frontpage
sk: Tento vzor sa použije pre titulnú stranu

en: Pager Suffix
sk: Prípona stránkovača

en: Comment Reply
sk: Komentárová odpoveď

en: This pattern will be used for comment reply pages, where the reply is directly to a "node"
sk: Tento vzor sa použije pre stránky, na ktorých sa odpovedá priamo na "uzol".

en: Comment Child Reply
sk: Odpoveď na komentár

en: This pattern with be used for comment reply pages where the reply is to an existing "comment" (eg a comment thread)
sk: Tento vzor sa použije pre stránky, na ktorých sa odpovedá na existujúci "komentár" (napr. rozvetené komentáre)

en: This pattern will be used for any user profile pages
sk: Tento vzor sa použije pre stránky používateľských profilov

en: This pattern will be used for all %type node-type pages
sk: Tento vzor sa použije pre všetky stránky typu %type

en: This pattern will be used for all %title term pages
sk: Tento vzor sa použije pre všetky stránky termínu %title

en: Forum Root
sk: Hlavná strana diskusných fór

en: This pattern will be used on the forum root page (ie, <code>/forum</code>)
sk: Tento vzor sa použije na hlavnej strane diskusných fór (t.j. <code>/forum</code>)

en: Set Page Title
sk: Nastaviť nadpis stránky

en: Allow user to set or modify a page title
sk: Dovoliť používateľovi nastaviť či modifikovať nadpis stánky

en: Administer Page Title
sk: Administrácia nadpisov strán

en: Perform administration tasks for Page Title
sk: Administračné úlohy modulu Page Title

en: Page title settings
sk: Nastavenie Page title

en: Page Title: @pt
sk: Nadpis stránky: @pt

en: No Page Title
sk: Bez nadpisu stránky
