Page Title (7.x-2.4-beta1) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Default
uk: Типово

en: User
uk: Користувач

en: Node
uk: Матеріал

en: Page title
uk: Назва сторінки

en: Comment
uk: Коментар

en: Pattern
uk: Шаблон

en: set page title
uk: установлювати заголовки сторінкам

en: Page Title
uk: Заголовок Сторінки

en: Enhanced control over the page title (in the &lt;head> tag).
uk: Розширене керування заголовком сторінки (тег &lt;title> в  &lt;head>)

en: Show field
uk: Відобразити поля

en: User Profile
uk: Профіль користувача

en: Global
uk: Глобальне

en: Page titles
uk: Заголовки сторінок

en: Page Type
uk: Тип сторінки

en: Frontpage
uk: Головна сторінка

en: Content Type - %type
uk: Тип вмісту - %type

en: Vocabulary - %vocab_name
uk: Словник - %vocab_name

en: Blog Homepage
uk: Домашня сторінка блога

en: This pattern will be appended to a page title for any given page with a pager on it
uk: Цей шаблон буде доданий до заголовка тих сторінок на яких є присутнім перемикання по сторінках

en: Available Tokens List
uk: Список доступних маркерів

en: Show Field
uk: Показати поле

en: Page Title Settings
uk: Настроювання заголовків сторінки

en: Page Title Field
uk: Поле заголовка сторінки

en: If checked, the <em>Page Title</em> field will appear on the node edit form for those who have permission to set the title.
uk: Якщо обране, то поле <em>Заголовка сторінки</em> буде доступно на сторінці редагування матеріалу ( для користувачів із відповідними правами)

en: Page Title Pattern
uk: Шаблон заголовка сторінки

en: Enter the <em>Page Title</em> pattern you want to use for this node type. For more information, please use the !link settings page
uk: Уведіть шаблон <em>Заголовка Сторінки</em> який слід використовувати для матеріалу даного типу. Для одержання додаткової інформації відвідайте !link сторінку настроювань

en: The page title.
uk: Назва сторінки

en: administer page titles
uk: керування назвами сторінок

en: Page Title form.
uk: Форма заголовка сторінки

en: Comment Reply
uk: Відповісти коментарем

en: Comment Child Reply
uk: Дочірній коментар-відповідь

en: Allow user to set or modify a page title
uk: Дозволити користувачеві встановлювати або змінювати заголовок сторінки

en: Administer Page Title
uk: Адміністрування Назвами Сторінки
