Page Title (7.x-2.4) - en to sk translation catalogue (61 entries)

en: Title
sk: Názov

en: more
sk: viac

en: None
sk: Žiadne

en: Page title
sk: Názov stránky

en: Page
sk: Strana

en: Out of date
sk: Neaktuálne

en: Desc
sk: Zostupne

en: Pattern
sk: Vzor

en: set page title
sk: nastaviť nadpis stránky

en: Page Title
sk: Nadpis stránky

en: Enhanced control over the page title (in the &lt;head> tag).
sk: Vylepšená možnosť nastavenia nadpisu stránky (značka &lt;head>).

en: Defaults
sk: Predvolené

en: Show field
sk: Ukázať pole

en: Apply
sk: Použiť

en: Offset
sk: Ofset

en: Page titles
sk: Titulky stránky

en: Page Type
sk: Typ Stránky

en: Edit link
sk: Upraviť link

en: Items per page
sk: Položky na stránku

en: - All -
sk: - Všetky -

en: Page Title Patterns
sk: Vzory nadpisov strán

en: Available Tokens List
sk: Dostupné tokeny

en: Token Scope
sk: Sféra platnosti tokenu

en: Show Field
sk: Zobraziť pole

en: Page Title provides control over the &lt;title> element on a page using token patterns and an optional textfield to override the title of the item (be it a node, term, user or other). The Token Scope column lets you know which tokens are available for this field (Global is always available). Please click on the <strong><em>more help&hellip;</em></strong> link below if you need further assistance.
sk: Page Title umožňuje nastavenie elementu &lt;title>  použitím náhradových vzorov a voliteľné textové pole na nahradenie nadpisu entity (uzla, termínu, používateľa, alebo inej). Sféra platnosti tokenu vás informuje, ktoré tokeny sú dostupné pre toto pole (Globálna je k dispozícii vždy). Ak potrebuje <strong><em>ďašiu pomoc&hellip;</em></strong> kliknite na nižšie uvedený odkaz.

en: Drupal's default page title follows one of two patterns:
sk: Predvolený Drupal nadpis sa generuje v dvoch verziách:

en: <strong>Default Page</strong>: <samp><em>page title</em> | <em>site name</em></samp>
sk: <strong>Štandardná stránka</strong>: <samp><em>nadpis stránky</em> | <em>názov webu</em></samp>

en: <strong>Default Frontpage</strong>: <samp><em>site name</em> | <em>site slogan</em></samp>
sk: <strong>Štandardná titulná strana</strong>: <samp><em>názov webu</em> | <em>slogan web stránky</em></samp>

en: The <samp>[page-title]</samp> token will default to the value returned from <samp>drupal_get_title</samp> if there is no value specified or no available page title field.
sk: Pokiaľ sa nenájde nastavená hodnota, alebo nie je dostupné pole Nadpis stránky, token <samp>[page-title]</samp> bude štandardne hodnota <samp>drupal_get_title</samp>.

en: Certain types of page title pattern have access to special tokens which others do not, depending on their <em>scope</em>. All patterns have access to the <strong>Global</strong> scope. Content type patterns have access to the <strong>Node</strong> tokens, vocabulary patterns have access to the <strong>Taxonomy</strong> tokens and finally the user patterns have access to the <strong>User</strong> tokens.
sk: Isté typy vzorov majú prístup k špeciálnym tokenom, niektoré zase nie. Závisí to od ich <em>sféry pôsobnosti</em>. Všetky vzory majú prístup do sféry <strong>Globálna</strong>. Vzory obsahových typov majú prístup k tokenom <strong>uzla</strong>, slovníkové vzory k tokenom <strong>taxonómii</strong> a používateľské vzory k tokenom <strong>používateľa</strong>.

en: Page Title Field
sk: Pole Page Title

en: If checked, the <em>Page Title</em> field will appear on the node edit form for those who have permission to set the title.
sk: Ak je zaškrtnuté, pole <em>Page Title</em> sa objaví vo formulári uzla pre používateľov s oprávnením nastavovať nadpis stránky.

en: Page Title Pattern
sk: Vzor nadpisu stránky

en: Enter the <em>Page Title</em> pattern you want to use for this node type. For more information, please use the !link settings page
sk: Vložte vzor <em>Nadpisu stránky</em>, ktorý chcete použiť pre tento obsahový typ. Pre viac informácií navštívte stránku s nastaveniami !link

en: The page title.
sk: Nadpis stránky.

en: administer page titles
sk: spravovať nadpisy stránok

en: Page Title form.
sk: Formulár Page Title.

en: Provide a description of this node to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
sk: Napíšte popis tohto uzla, ktorý sa objaví v značke  &lt;title&gt; a vyhľadávacie služby ho môžu použiť v zobrazení výsledkov (voliteľné). Všeobecne prijatá dohoda hovorí, že toto pole má mať menej ako 70 znakov.

en: Sort By
sk: Triediť podľa

en: Set Page Title
sk: Nastaviť nadpis stránky

en: Allow user to set or modify a page title
sk: Dovoliť používateľovi nastaviť či modifikovať nadpis stánky

en: Administer Page Title
sk: Administrácia nadpisov strán

en: Perform administration tasks for Page Title
sk: Administračné úlohy modulu Page Title

en: Page title settings
sk: Nastavenie Page title

en: Page Title: @pt
sk: Nadpis stránky: @pt

en: No Page Title
sk: Bez nadpisu stránky

en: The title of the current page, as processed by the Page Title module.
sk: Nadpis aktuálnej stránky, výstup modulu Page Title.

en: More Help...
sk: Ďalšia pomoc...

en: The <strong>Page Title</strong> module lets you change these defaults in two ways. First, you can adjust the patterns below using the placeholders given. This will change the way the default page titles are created. Second, on enabled forms (curently node, term & user editing forms) you have the option of specifying a title that is different to the title of the item. This field only appears if the <em>Show Field</em> box is checked for the item. If a value is provided it will be used to generate the <samp>[current-page:page-title]</samp> placeholder however if it is left blank the <samp>[current-page:page-title]</samp> token will inherit the item's own title.
sk: Modul <strong>Page Title</strong> Vám umožňuje zmeniť tieto štandardy dvoma spôsobmi. Po prvé, pomocou dodaných tokenov môžete tieto vzory zmeniť. Tým sa zmení spôsob vytvorenia štandardných nadpisov strán. Po druhé, na povolených formulároch (v súčasnosti sú to formuláre uzlov, termínov, používateľov) máte možnosť uviesť nadpis, ktorý sa líši od pôvodného názvu. Toto pole sa objaví len v prípade, že ste pre danú položku zaškrtli pole <em>Ukázať pole</em>. Zadaná hodnota sa použije na vygenerovanie vzoru <samp>[current-page:page-title]</samp>, ale ak pole ponecháte prázdne, <samp>[current-page:page-title]</samp> token zdedí štandardné nastavenie nadpisu.

en: Configure the page titles for your site (the title in the &lt;head&gt; tag).
sk: Konfigurácia nadpisov strán na vašom webe (html značka &lt;head&gt;).

en: Page Title upgrade table present
sk: Je k dispozícií tabuľka inovácií Page Title

en: Page Title settings
sk: Nastavenie Page Title

en: The page title. WARNING - raw user input
sk: Nadpis stránky. UPOZORNENIE - nepreverený používateľský vstup

en: Optionally enter a Page Title Pattern for this argument. This will override the main view Page Title Pattern. You can also use the tokens below.
sk: Voliteľne vložte Page Title pre tento argument. Prepíše sa tým Page Title vzor pre hlavný view. Môžete využiť nižšie uvedené tokeny.

en: Page (with Page Title)
sk: Stránka (s Page Title)

en: Same as a normal Page, but also includes the Page Title control.
sk: Podobne ako obyčajná stránka, ale s podporou Page Title.

en: Page with Page Title
sk: Stránke s Page Title

en: Page title: @pt
sk: Nadpis stránky: @pt

en: No page title
sk: Bez nadpisu stránky

en: Asc
sk: Vzostupne

en: "Page Title" Contains:
sk: "Názov stránky" obsahuje:
