Page Title (7.x-2.5) - en to hu translation catalogue (53 entries)

en: Title
hu: Cím

en: more
hu: tovább

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Page
hu: Oldal

en: Out of date
hu: Elavult

en: Desc
hu: Csökk

en: Pattern
hu: Minta

en: set page title
hu: oldalcím beállítása

en: Page Title
hu: Oldalcím

en: Enhanced control over the page title (in the &lt;head> tag).
hu: Részletesebb vezérlés az oldalcím felett (a &lt;head&gt; elemben).

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Show field
hu: Mező mutatása

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Offset
hu: Eltolás

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: Page titles
hu: Oldalcímek

en: Page Type
hu: Oldaltípus

en: 1 row | @count rows
hu[0]: 1 sor
hu[1]: @count sor

en: This will override any other link you have set.
hu: Ez felülír bármilyen beállított hivatkozást.

en: Link this field to its node
hu: A mező hivatkozzon a tartalomra

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Page Title Patterns
hu: Oldalcím minták

en: Available Tokens List
hu: Elérhető vezérjelek listája

en: Token Scope
hu: Vezérjel hatóköre

en: Show Field
hu: Mező mutatása

en: Page Title provides control over the &lt;title> element on a page using token patterns and an optional textfield to override the title of the item (be it a node, term, user or other). The Token Scope column lets you know which tokens are available for this field (Global is always available). Please click on the <strong><em>more help&hellip;</em></strong> link below if you need further assistance.
hu: A <em>Page Title</em> modul teljes vezérlést biztosít az oldal &lt;title&gt; eleme felett vezérjelek és minták segítségével. Opcionális szövegmezőben megadható a cím, amely felülbírálja az adott elem címét (legyen az tartalom, kifejezés, felhasználó, vagy egyéb.). A vezérjel hatóköre oszlop megadja, hogy mely vezérlőjel használható az adott elemhez (A globális mindig használható). További segítség elérhető az alábbi, <strong><em>további segítség&hellip;</em></strong> hivatkozásra kattitva.

en: Drupal's default page title follows one of two patterns:
hu: A Drupal alapértelmezés szerint az alábbi két minta valamelyikét használja az oldal címeként:

en: <strong>Default Page</strong>: <samp><em>page title</em> | <em>site name</em></samp>
hu: <strong>Alapértelmezett oldal:</strong> <samp><em>Oldal címe</em> | <em>Webhely neve</em></samp>

en: <strong>Default Frontpage</strong>: <samp><em>site name</em> | <em>site slogan</em></samp>
hu: <strong>Alapértelmezett címlap</strong>: <samp><em>honlap neve</em> | <em>honlap jelmondata</em></samp>

en: The <strong>Page Title</strong> module lets you change these defaults in two ways. First, you can adjust the patterns below using the placeholders given. This will change the way the default page titles are created. Second, on enabled forms (curently node, term & user editing forms) you have the option of specifying a title that is different to the title of the item. This field only appears if the <em>Show Field</em> box is checked for the item. If a value is provided it will be used to generate the <samp>[page-title]</samp> placeholder however if it is left blank the <samp>[page-title]</samp> token will inherit the item's own title.
hu: A <strong>Page Title</strong> modul segítségével kétféle módon lehet lecserélni az alapértelmezett címeket. Először a megadott helykitöltőkbe beállítható egy minta, amely alapján elkészül az oldal alapértelmezés szerinti címe. Másodszor, az engedélyezett űrlapokon (jelenleg tartalom, kifejezés és felhasználói profil űrlapok) beállítható az a cím, ami különbözik az elem címétől. Ez a mező csak akkor látható, ha a <em>Mező mutatása</em> kapcsolóval engedélyezve lett. Ha a mező kapott értéket akkor az a <samp>[page-title]</samp> helykitöltőbe kerül. Ha üresen maradt, akkor a <samp>[page-title]</samp> vezérjel az elem címét használja.

en: The <samp>[page-title]</samp> token will default to the value returned from <samp>drupal_get_title</samp> if there is no value specified or no available page title field.
hu: A <samp>[page-title]</samp> vezérjel alapértelmezett tartalmát a <samp>drupal_get_title</samp> állítja be, ha nincs megadott érték, vagy nincs oldalcím mező.

en: Certain types of page title pattern have access to special tokens which others do not, depending on their <em>scope</em>. All patterns have access to the <strong>Global</strong> scope. Content type patterns have access to the <strong>Node</strong> tokens, vocabulary patterns have access to the <strong>Taxonomy</strong> tokens and finally the user patterns have access to the <strong>User</strong> tokens.
hu: A <em>láthatósági tartománytól</em> függ, hogy bizonyos oldalcím mintákban használható-e egy speciális vezérjel, vagy sem. Minden minta elérhető a <strong>Globális</strong> láthatósági tartományban. A tartalomtípus minták elérhetők a <strong>Tartalom</strong> vezérjelekben, a szótár minták elérhetők a <strong>Taxonómia</strong> vezérjelekben, és végül a felhasználói minták elérhetők a <strong>Felhasználó</strong> vezérjelekben.

en: Page Title Settings
hu: Oldalcím beállítások

en: Page Title Field
hu: Oldalcím mező

en: If checked, the <em>Page Title</em> field will appear on the node edit form for those who have permission to set the title.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az <em>Oldalcím</em> mező megjelenik a tartalom szerkesztése formon azoknak a felhasználoknak, akik rendelkeznek az oldalcím beállítása jogosultsággal.

en: Page Title Pattern
hu: Oldalcím minta

en: Enter the <em>Page Title</em> pattern you want to use for this node type. For more information, please use the !link settings page
hu: Meg kell adni azt az <em>Oldalcím</em> mintát, amely ebben a tartalomtípusban használva lesz. !link beállítások oldalon további tudnivaló található.

en: The page title.
hu: Az oldal címe.

en: administer page titles
hu: oldalcímek adminisztrációja

en: Page Title form.
hu: Oldalcím űrlap.

en: Provide a description of this node to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
hu: E tartalom &lt;title&gt; elemben megjelenő leírása, ami a keresőmotoroknak is hasznos találati listájuk összeállításában. Általában ez a mező legfeljebb 70 karakter hosszú.

en: Provide a description of this term to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
hu: E kifejezés &lt;title&gt; elemben megjelenő leírása, ami a keresőmotoroknak is hasznos találati listájuk összeállításában. Általában ez a mező legfeljebb 70 karakter hosszú.

en: Provide a description of this forum to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
hu: E fórum &lt;title&gt; elemben megjelenő leírása, ami a keresőmotoroknak is hasznos találati listájuk összeállításában. Általában ez a mező legfeljebb 70 karakter hosszú.

en: Sort By
hu: Rendezés

en: More Help...
hu: További segítség...

en: Asc
hu: Növ

en: Page Title List
hu: Oldalcímek listája

en: There is no content to list.
hu: Nincs listázható tartalom.

en: Title Contains:
hu: A cím tartalmaza:
