Page Title (7.x-2.5) - en to pl translation catalogue (92 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: more
pl: więcej

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Out of date
pl: Nieaktualne

en: Desc
pl: Malejąco

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: set page title
pl: ustaw tytuł strony

en: Page Title
pl: Tytuł strony

en: Enhanced control over the page title (in the &lt;head> tag).
pl: Rozbudowana kontrola nad tytułem strony (w znaczniku &lt;head>).

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Show field
pl: Pokaż pole

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Nid
pl: ID węzła

en: Page titles
pl: Tytuł strony

en: Page Type
pl: Typ strony

en: 1 row | @count rows
pl[0]: 1 wiersz
pl[1]: @count wiersze
pl[2]: @count wierszy

en: This will override any other link you have set.
pl: Zastąpi jakikolwiek inny odnośnik ustawiony dla tego pola.

en: Link this field to its node
pl: Z odnośnikiem do węzła

en: database update script
pl: skrypt aktualizujący bazę danych

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Page Title Patterns
pl: Wzorce tytułu strony

en: Available Tokens List
pl: Lista dostępnych wzorców

en: Token Scope
pl: Zasięg wzorca

en: Show Field
pl: Pokaż pole

en: Page Title provides control over the &lt;title> element on a page using token patterns and an optional textfield to override the title of the item (be it a node, term, user or other). The Token Scope column lets you know which tokens are available for this field (Global is always available). Please click on the <strong><em>more help&hellip;</em></strong> link below if you need further assistance.
pl: Page Title pozwala kontrolować i nadpisać wartość elementu &lt;title> na dowolnej stronie (węzeł, użytkownik, termin) za pomocą wzorców i opcjonalnie dodatkowego pola tekstowego. Kolumna zasięg wzorca pokazuje jakie wzorce są dostępne w tym polu (Wzorce globalne są dostępne zawsze) Po kliknięciu w <strong><em>Więcej tematów pomocy... &hellip;</em></strong> zostaną wyświetlone dalsze pomocne informacje.

en: Drupal's default page title follows one of two patterns:
pl: Drupal standardowo generuje tytuły stron na podstawie jednego z tych wzorców:

en: <strong>Default Page</strong>: <samp><em>page title</em> | <em>site name</em></samp>
pl: <strong>Domyślna strona</strong>: <samp><em>tytuł witryny</em> | <em>nazwa witryny</em></samp>

en: <strong>Default Frontpage</strong>: <samp><em>site name</em> | <em>site slogan</em></samp>
pl: <strong>Domyślna strona startowa</strong>: <samp><em>nazwa witryny</em> | <em>hasło witryny</em></samp>

en: The <strong>Page Title</strong> module lets you change these defaults in two ways. First, you can adjust the patterns below using the placeholders given. This will change the way the default page titles are created. Second, on enabled forms (curently node, term & user editing forms) you have the option of specifying a title that is different to the title of the item. This field only appears if the <em>Show Field</em> box is checked for the item. If a value is provided it will be used to generate the <samp>[page-title]</samp> placeholder however if it is left blank the <samp>[page-title]</samp> token will inherit the item's own title.
pl: Moduł <strong>Page Title</strong> pozwala zmienić to zachowanie na dwa sposoby. Po pierwsze, można globalnie zmienić poniższe wzory za pomocą dostępnych wzorców. To spowoduje zmianę domyślnych tytułów stron. Ponadto, na niektórych formularzach (pozwalających na edycję węzłów, użytkowników i terminów kategorii) można udostępnić pole do wpisania tytułu innego niż standardowy tytuł elementu. Pole to pojawi się tylko dla typów stron oznaczonych opcją <em>Pokaż pole</em>. Dostarczona wartość zostanie wstawiona do wzorca <samp>[page-title]</samp>. Pozostawienie pustego pola spowoduje przejęcie przez wzorzec <samp>[page-title]</samp> wartości ze standardowego tytułu elementu.

en: The <samp>[page-title]</samp> token will default to the value returned from <samp>drupal_get_title</samp> if there is no value specified or no available page title field.
pl: Wzorzec <samp>[page-title]</samp> przyjmie wartość funkcji <samp>drupal_get_title</samp> jeśli tytułu nie podano lub jest niedostępny.

en: Certain types of page title pattern have access to special tokens which others do not, depending on their <em>scope</em>. All patterns have access to the <strong>Global</strong> scope. Content type patterns have access to the <strong>Node</strong> tokens, vocabulary patterns have access to the <strong>Taxonomy</strong> tokens and finally the user patterns have access to the <strong>User</strong> tokens.
pl: Niektóre typy stron mają dostęp do specyficznych wzorców, zależnych od ich <em>zasięgu</em>. Wszystkie typy mają dostęp do wzorców <strong>globalnych</strong>. Strony będące jednym z rodzajów zawartości mają dostęp do wzorców <strong>węzłów</strong>, strony terminów mają dostęp do wzorców <strong>kategorii</strong>, wreszcie strony użytkowników mogą korzystać z wzorców dotyczących <strong>użytkowników</strong>.

en: Page Title Settings
pl: Ustawienia Page Title

en: Page Title Field
pl: Pole Page Title

en: If checked, the <em>Page Title</em> field will appear on the node edit form for those who have permission to set the title.
pl: Po zaznaczeniu pole modułu <em>Page Title</em> zostanie umieszczone na formularzu dodawania i edycji węzła dla osób posiadających uprawnienia do tytułowania węzłów.

en: Page Title Pattern
pl: Wzór tytułu strony

en: Enter the <em>Page Title</em> pattern you want to use for this node type. For more information, please use the !link settings page
pl: Wprowadź wzór tytułu jaki chcesz zastosować dla tego typu zawartości. Więcej informacji znajduje się na stronie z opcjami  !link.

en: The page title.
pl: Tytuł strony.

en: administer page titles
pl: zarządzaj tytułami stron

en: Page Title form.
pl: Formularz Page Title

en: Provide a description of this node to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
pl: Wprowadź opis tego węzła, który zostanie umieszczony w znaczniku &lt;title&gt;, który wyszukiwarki prezentują w wynikach wyszukiwania (opcjonalne). Przyjęło się, iż zawartość tego znacznika nie powinna przekraczać 70 znaków.

en: Provide a description of this term to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
pl: Wprowadź opis tego terminu, który zostanie umieszczony w znaczniku &lt;title&gt;, który wyszukiwarki prezentują w wynikach wyszukiwania (opcjonalne). Przyjęło się, iż zawartość tego znacznika nie powinna przekraczać 70 znaków.

en: Provide a description of this forum to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
pl: Wprowadź opis tego forum, który zostanie umieszczony w znaczniku &lt;title&gt;, który wyszukiwarki prezentują w wynikach wyszukiwania (opcjonalne). Przyjęło się, iż zawartość tego znacznika nie powinna przekraczać 70 znaków.

en: Provide a description of this user to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
pl: Wprowadź opis tego użytkownika, który zostanie umieszczony w znaczniku &lt;title&gt;, który wyszukiwarki prezentują w wynikach wyszukiwania (opcjonalne). Przyjęło się, iż zawartość tego znacznika nie powinna przekraczać 70 znaków.

en: Sort By
pl: Sortowanie

en: Set Page Title
pl: Skonfiguruj moduł Page Title

en: Allow user to set or modify a page title
pl: Pozwól użytkownikom ustawić albo zmienić tytuł strony

en: Administer Page Title
pl: Zarządzaj modułem Page Title

en: Perform administration tasks for Page Title
pl: Wykonaj działania związane z zarządzaniem modułem Page Title

en: Page title settings
pl: Ustawienia Page Title

en: Page Title: @pt
pl: Tytuł strony: @pt

en: No Page Title
pl: Nie ma tytuły strony

en: The title of the current page, as processed by the Page Title module.
pl: Tytuł bieżącej strony wygenerowany przez moduł Page Title.

en: More Help...
pl: Więcej tematów pomocy...

en: The <strong>Page Title</strong> module lets you change these defaults in two ways. First, you can adjust the patterns below using the placeholders given. This will change the way the default page titles are created. Second, on enabled forms (curently node, term & user editing forms) you have the option of specifying a title that is different to the title of the item. This field only appears if the <em>Show Field</em> box is checked for the item. If a value is provided it will be used to generate the <samp>[current-page:page-title]</samp> placeholder however if it is left blank the <samp>[current-page:page-title]</samp> token will inherit the item's own title.
pl: Moduł <strong>Page Title</strong> pozwala zmienić te domyślne wartości na dwa sposoby. Po pierwsze, można zmienić je globalnie z pomocą poniższych wzorców. Po drugie, na niektórych formularzach (obecnie są to formularze edycji węzłów, użytkowników i terminów) można podać tytuł odmienny niż ten nadany danemu elementowi. Możliwość ta pojawi się tylko jeśli zaznaczona będzie opcja <em>Pokaż pole</em> przy danym elemencie. Jeśli w pole zostanie wpisana jakaś wartość zostanie ona udostępniona za pomocą wzorca <samp>[current-page:page-title]</samp>. Jeśli pole pozostanie puste wzorzec <samp>[current-page:page-title]</samp> przyjmie wartość pola tytułowego danego elementu.

en: The <samp>[current:page-title]</samp> token will default to the value returned from <samp>drupal_get_title</samp> if there is no value specified or no available page title field.
pl: Wzorzec <samp>[current:page-title]</samp> przyjmie wartość zwracaną przez funkcję <samp>drupal_get_title</samp> jeśli tytuł nie zostanie dostarczony lub jeśli nie będzie dostępny.

en: Configure the page titles for your site (the title in the &lt;head&gt; tag).
pl: Skonfiguruj tytuły stron twojej witryny (tytuł wewnątrz &lt;head&gt; tag).

en: A Page Title alternative to the Node: Title field.
pl: Alternatywa dla pola Węzeł: Tytuł.

en: Fall back on to Node: Title
pl: Domyślnie pokazuj Węzeł: Tytuł.

en: If no Page Title is set for a node then the normal node title will be used instead.
pl: Jeśli nie ustawiono tytułu z pomocą modułu Page Title zostanie użyty standardowy tytuł węzła.

en: Page Title provides control over the <code>&lt;title></code> element on a page using token patterns and an optional textfield to override the title of the item (be it a node, term, user or other). The Token Scope column lets you know which tokens are available for this field (Global is always available). Please click on the <strong><em>more help&hellip;</em></strong> link below if you need further assistance.
pl: Moduł Page Title pozwala stosować wzorce i osobne pole tekstowe w celu kontroli tego co zostanie wstawione do znacznika <code>&lt;title></code> danej strony (węzła, użytkownika, terminu kategorii). Kolumna zasięg wzorca pokazuje jakie wzorce są dostępne dla danego pola (wzorce globalne są dostępne dla wszystkich). Kliknięcie w <strong><em>Więcej tematów pomocy... &hellip;</em></strong> wyświetli dalsze informacje.

en: Page Title upgrade table present
pl: Wykryto tabelę aktualizacji modułu Page Title

en: Page Title settings
pl: Ustawienia Page Title

en: The page title. WARNING - raw user input
pl: Tytuł strony. UWAGA - niefiltrowana treść od użytkownika

en: Optionally enter a Page Title Pattern for this argument. This will override the main view Page Title Pattern. You can also use the tokens below.
pl: Opcjonalnie można wprowadzić tytuł strony dla tego argumentu. Zostanie nadpisany globalny wzór tytułowania stron. Mogą zostać wykorzystane poniższe wzorce.

en: Page (with Page Title)
pl: Strona (z tytułem)

en: Same as a normal Page, but also includes the Page Title control.
pl: Taka sama jak zwykła strona, ale zawiera również konrolkę moduły Page Title.

en: Page with Page Title
pl: Strona z tytułem

en: Page title: @pt
pl: Tytuł strony: @pt

en: No page title
pl: Nie ma tytułu strony

en: The <em>Page Title Pattern</em> of this view
pl: Wzór tytułu strony <em>(z modułu Page Title)</em> tego widoku

en: Optionally use this field to define a Page Title Pattern (not the Page Title). You may use the Tokens listed below
pl: Opcjonalnie użyj tego pola opcjonalnie do definiowania wzoru tytułu strony (nie samego tytułu). Dostępne są poniższe wzorce

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Page Title List
pl: Lista tytułów stron

en: Listed below are all the nodes on the site with their Page Title (if set).
pl: Lista pokazująca wszystkie węzły na stronie wraz z tytułami z modułu Page Title (jeśli są ustawione).

en: There is no content to list.
pl: Nie ma zawartości do wyświetlenia.

en: Node ID (NID) is:
pl: ID węzła to:

en: Title Contains:
pl: Tytuł zawiera:

en: "Page Title" Contains:
pl: Tytuł (z Page Title) zawiera:

en: Page title version
pl: Wersja Page Title

en: The Page Title module must be updated. You should run the !link immediately.
pl: Moduł Page Title musi zostać zaktualizowany. Należy niezwłocznie kliknąć w odnośnik !link.

en: The Page Title upgrade table (<code>page_title_old</code>) is present. You can remove it !link
pl: Tabela aktualizacji modułu Page Title (<code>page_title_old</code>) jest ciągle obecna w bazie danych. Można ją usunąć korzystając z odnośnika  !link

en: using this script
pl: za pomocą tego skryptu

en: Incorrect Schema
pl: Niewłaściwy schemat

en: It appears Drupal thinks the module is up to date, however the database schema is incorrect. Please uninstall and reinstall the module.
pl: Wygląda na to, że Drupal niepoprawnie wskazuje, że moduł jest aktualny, jednak tabele w bazie danych nie mają właściwej struktury. Należy wyłączyć, odinstalować a następnie zainstalować moduł.

en: Enabled (<code>page_title</code> table contains !rows)
pl: Włączony (Tabela <code>page_title</code> zawiera !rows)

en: Drop Old Page Title Table?
pl: Usunąć starą tabelę modułu Page Title?
