Page Title (7.x-2.6) - en to oc translation catalogue (76 entries)

en: Title
oc: Títol

en: more
oc: mai

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Page
oc: Pagina

en: Out of date
oc: Pas a jorn

en: Pattern
oc: Motiu

en: Page Title
oc: Títol de la pagina

en: Enhanced control over the page title (in the &lt;head> tag).
oc: Contraròtle aumentat del títol de la pagina (dins lo tag &lt;head>).

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Show field
oc: Afichar lo camp

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Nid
oc: Nis

en: Page titles
oc: Títols de paginas

en: Page Type
oc: Tipe de pagina

en: 1 row | @count rows
oc[0]: 1 linha
oc[1]: @count linhas

en: This will override any other link you have set.
oc: Aquò suplantara tot autre ligam que avètz défini.

en: Link this field to its node
oc: Ligar aqueste camp a son nosèl

en: database update script
oc: script de mesa a jorn de la basa de donada

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Available Tokens List
oc: Lista des getons (<em>tokens</em>) disponibles

en: Token Scope
oc: Etendue de Geton (<em>Token Scope</em>)

en: Show Field
oc: Afichar lo camp

en: Page Title provides control over the &lt;title> element on a page using token patterns and an optional textfield to override the title of the item (be it a node, term, user or other). The Token Scope column lets you know which tokens are available for this field (Global is always available). Please click on the <strong><em>more help&hellip;</em></strong> link below if you need further assistance.
oc: Page Title ofrís un contraròtle sus l'element &lt;title> d'una pagina, en utilizant des motifs de getons e un camp tèxte per remplaçar lo títol de l'element (que aquò siá un nosèl, un tèrme, un utilizaire o autre). La colomna Etendue de Geton (<em>Token Scope</em>) vous permet de saver quels son los getons disponibles per aqueste camp (Global es totjorn disponible). Veuillez clicar sul ligam <strong><em>mai d'ajuda&hellip;</em></strong> çaijós se avètz besonh de mai d'informacions.

en: Drupal's default page title follows one of two patterns:
oc: Lo títol de pagina per defaut de Drupal suit l'un des deux motifs :

en: <strong>Default Page</strong>: <samp><em>page title</em> | <em>site name</em></samp>
oc: <strong>Pagina per Défaut</strong> : <samp><em>títol de pagina</em> | <em>nom del site</em></samp>

en: <strong>Default Frontpage</strong>: <samp><em>site name</em> | <em>site slogan</em></samp>
oc: <strong>Pagina d'Acuèlh per Défaut</strong>: <samp><em>nom del site</em> | <em>slogan del site</em></samp>

en: Certain types of page title pattern have access to special tokens which others do not, depending on their <em>scope</em>. All patterns have access to the <strong>Global</strong> scope. Content type patterns have access to the <strong>Node</strong> tokens, vocabulary patterns have access to the <strong>Taxonomy</strong> tokens and finally the user patterns have access to the <strong>User</strong> tokens.
oc: Certans tipes de motif de títol de pagina an accès a des getons (<em>tokens</em>) spéciaux, als quals d'autres n'ont pas accès, en foncion de lor <em>scope</em>. Totes les motifs an accès a l'espandida <strong>Global</strong>. Las motifs de tipe de contengut an accès als getons <strong>Nosèl</strong>, les motifs de vocabulari an accès als getons <strong>Taxonomia</strong>, e enfin les motifs utilizaire an accès als getons <strong>Utilizaire</strong>.

en: Page Title Settings
oc: Paramètres de Page Title

en: Page Title Field
oc: Camp del títol de pagina

en: If checked, the <em>Page Title</em> field will appear on the node edit form for those who have permission to set the title.
oc: Se marcat, lo camp <em>Títol de Pagina</em> apparaîtra sul formulari d'edicion del nosèl, per ceux qu'an la permission de definir lo títol.

en: Page Title Pattern
oc: Motiu de títol de pagina

en: Enter the <em>Page Title</em> pattern you want to use for this node type. For more information, please use the !link settings page
oc: Sasissètz lo motif de <em>Títol de Pagina</em> que volètz utilizar per aqueste tipe de nosèl. Per mai d'informacion, utilizatz la pagina de paramètres !link

en: Provide a description of this node to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
oc: Provesir una descripcion d'aqueste nosèl per apparaitre dins la balisa &lt;TITLE&gt; que los motors de recèrca pòdon utilizar dins lors listas de resultat de recèrca (opcional). Es generalament admis qu'aqueste camp deuriá èsser inferior a 70 caractèrs.

en: Provide a description of this term to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
oc: Provesir una descripcion d'aqueste tèrme per apparaitre dins la balisa &lt;TITLE&gt; que los motors de recèrca pòdon utilizar dins lors listas de resultat de recèrca (opcional). Es generalament admis qu'aqueste camp deuriá èsser inferior a 70 caractèrs.

en: Provide a description of this forum to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
oc: Provesir una descripcion d'aqueste forum per apparaitre dins la balisa &lt;TITLE&gt; que los motors de recèrca pòdon utilizar dins lors listas de resultat de recèrca (opcional). Es generalament admis qu'aqueste camp deuriá èsser inferior a 70 caractèrs.

en: Provide a description of this user to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
oc: Provesir una descripcion d'aqueste utilizaire per apparaitre dins la balisa &lt;TITLE&gt; que los motors de recèrca pòdon utilizar dins lors listas de resultat de recèrca (opcional). Es generalament admis qu'aqueste camp deuriá èsser inferior a 70 caractèrs.

en: Sort By
oc: Triar per

en: Set Page Title
oc: Definir lo títol de pagina

en: Allow user to set or modify a page title
oc: Autorizar l'utilizaire a paramétrer o modificar un títol de pagina

en: Administer Page Title
oc: Administrar Page Title

en: Perform administration tasks for Page Title
oc: Efectuar des prètzfaches d'administracion per Page Title

en: Page title settings
oc: Paramètres del títol de pagina

en: Page Title: @pt
oc: Títol de pagina : @pt

en: No Page Title
oc: Aucun títol de pagina

en: The title of the current page, as processed by the Page Title module.
oc: Lo títol de la pagina actuala, tal coma tractat pel modul Page Title.

en: More Help...
oc: Plus d'ajuda...

en: The <strong>Page Title</strong> module lets you change these defaults in two ways. First, you can adjust the patterns below using the placeholders given. This will change the way the default page titles are created. Second, on enabled forms (curently node, term & user editing forms) you have the option of specifying a title that is different to the title of the item. This field only appears if the <em>Show Field</em> box is checked for the item. If a value is provided it will be used to generate the <samp>[current-page:page-title]</samp> placeholder however if it is left blank the <samp>[current-page:page-title]</samp> token will inherit the item's own title.
oc: Lo modul <strong>Page Title</strong> vous permet de modificar aquestes paramètres per defaut de deux façons. Primièrament, podètz ajustar les motifs çaijós en utilizant les emplaçaments donats. Aquò modificara la façon dont les títols de paginas per defaut son creats. Deuxièmement, suls formularis activats (actualament les formularis de modificacion de nosèl, de tèrme e d'utilizaire) vous avez la possibilitat de especificar un títol qu'es diferent del títol de l'element. Aqueste camp apareis solament se la casa <em>Afichar lo camp</em> es marcada per l'element. Se una valor es donada, elle serà utilizada per generar lo geton <samp>[current-page:page-title]</samp>. Totafois, s'il es daissat void, lo geton <samp>[current-page:page-title]</samp> ereitara del títol de l'element.

en: The <samp>[current:page-title]</samp> token will default to the value returned from <samp>drupal_get_title</samp> if there is no value specified or no available page title field.
oc: Lo geton (<em>token</em>) <samp>[current-page:page-title]</samp> aurà per defaut la valor retornnée per <samp>drupal_get_title</samp> se il n'y a aucune valor especificada o aucun camp balisa TITLE disponible

en: Configure the page titles for your site (the title in the &lt;head&gt; tag).
oc: Configurar les títols de pagina per vòstre site (le títol dins la balisa &lt;head&gt;).

en: A Page Title alternative to the Node: Title field.
oc: Un títol de pagina diferent del camp "Nosèl : Títol".

en: Fall back on to Node: Title
oc: Solution de repli sus "Nosèl : Títol"

en: If no Page Title is set for a node then the normal node title will be used instead.
oc: Se cap de Títol de Pagina es pas definit per un nosèl, alara lo títol del nosèl serà utilizat a la plaça.

en: Page Title upgrade table present
oc: La taula de mesa a jorn de Page Title es presenta

en: Optionally enter a Page Title Pattern for this argument. This will override the main view Page Title Pattern. You can also use the tokens below.
oc: Sasir opcionalament un motif de títol de pagina per aqueste argument. Aquò suplantara lo motif de títol de pagina de la vista principale. Podètz tanben utilizar los getons (<em>token</em>) çaijós.

en: Page (with Page Title)
oc: Pagina (amb Page Title)

en: Same as a normal Page, but also includes the Page Title control.
oc: Identic a una pagina normale, mas inclutz tanben lo contraròtle Page Title.

en: Page with Page Title
oc: Pagina amb Page Title

en: The <em>Page Title Pattern</em> of this view
oc: Lo <em>motif de títol de pagina</em> d'aquesta vista

en: Page Title List
oc: Lista des títols de pagina

en: Listed below are all the nodes on the site with their Page Title (if set).
oc: Totes los nosèls del site son listats çaijós amb lor títol de pagina (si défini).

en: There is no content to list.
oc: I a pas cap de contengut a listar.

en: Node ID (NID) is:
oc: L'identificant del Nosèl (NID) es :

en: Title Contains:
oc: Lo títol conten :

en: "Page Title" Contains:
oc: Lo "títol de pagina" conten :

en: Page title version
oc: Version de Pagina title

en: The Page Title module must be updated. You should run the !link immediately.
oc: Lo modul Page Title deu èsser mes a jorn. Vous devriez lancer lo !link immediatament.

en: The Page Title upgrade table (<code>page_title_old</code>) is present. You can remove it !link
oc: La taula de mesa a jorn de Page Title (<code>page_title_old</code>) es presenta. Podètz la levar !link

en: using this script
oc: utilisant aqueste script

en: Incorrect Schema
oc: Esquèma Incorrect

en: It appears Drupal thinks the module is up to date, however the database schema is incorrect. Please uninstall and reinstall the module.
oc: Il semble que Drupal considère lo modul coma mes a jorn, cependant lo schéma de la basa de donada es incorrect. Veuillez desinstaller et reïnstallar lo modul.

en: Enabled (<code>page_title</code> table contains !rows)
oc: Activat (la taula <code>page_title</code> conten !rows)
