Page builder framework (7.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (27 entries)

en: delete
el: διαγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Cancel
el: Άκυρο

en: view
el: προβολή

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Weight
el: Βάρος

en: Quote
el: Παράθεση

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Position
el: Θέση

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Column
el: Στήλη

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Edit Link
el: Επεξεργασία Συνδέσμου

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Row
el: Γραμμή

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: <em>Edit @type</em> @title
el: <em>Επεξεργασία @type</em> @title

en: Administer @entity_type
el: Διαχείριση @entity_type

en: Create @entity_type of any type
el: Δημιουργία @entity_type οποιουδήποτε τύπου
