Page builder framework (7.x-1.0-alpha1) - en to es translation catalogue (41 entries)

en: delete
es: eliminar

en: Delete
es: Eliminar

en: Type
es: Tipo

en: Author
es: Autor

en: Cancel
es: Cancelar

en: view
es: vista

en: This action cannot be undone.
es: Esta acción no se puede deshacer.

en: Weight
es: Peso

en: Quote
es: Cotización

en: Link
es: Enlace

en: Image
es: Imagen

en: edit
es: editar

en: Label
es: Etiqueta

en: Save changes
es: Guardar cambios

en: Position
es: Posición

en: Operation
es: Operación

en: Caption
es: Etiqueta

en: Date created
es: Fecha de creación

en: Move down
es: Bajar

en: Move up
es: Subir

en: Column
es: Columna

en: Text to display
es: Texto para mostrar

en: Edit Link
es: Editar enlace

en: Admin
es: Administrar

en: Row
es: Fila

en: Edit @type
es: Editar @type

en: Date changed
es: Fecha cambiada

en: <em>Edit @type</em> @title
es: <em>Editar @type</em> @title

en: Delete @type
es: Eliminar @type

en: Administer @entity_type
es: Administrar @entity_type

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
es: Permitir a los usuarios realizar cualquier acción sobre @entity_type.

en: Create @entity_type of any type
es: Crear @entity_type de cualquier tipo

en: Edit own @entity_type of any type
es: Editar @entity_type propio de cualquier tipo

en: Edit any @entity_type of any type
es: Editar cualquier @entity_type de cualquier tipo

en: View own @entity_type of any type
es: Ver @entity_type propio de cualquier tipo

en: View any @entity_type of any type
es: Ver cualquier @entity_type de cualquier tipo

en: Create %bundle @entity_type
es: Crear %bundle de @entity_type

en: Edit own %bundle @entity_type
es: Editar %bundle propio de @entity_type

en: Edit any %bundle @entity_type
es: Editar cualquier %bundle @entity_type

en: View own %bundle @entity_type
es: Ver propio %bundle @entity_type

en: View any %bundle @entity_type
es: Ver cualquier %bundle @entity_type
