Page builder framework (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: view
fa: مشاهده

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Quote
fa: نقل قول

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Position
fa: موقعیت

en: Operation
fa: عملکرد

en: Caption
fa: عنوان

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Column
fa: ستون

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Admin
fa: مدیر

en: Add image
fa: افزودن تصویر

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: <em>Edit @type</em> @title
fa: <em>ویرایش @type</em> @title

en: Administer @entity_type
fa: مدیریت @entity_type

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
fa: به کاربران اجازه می‌دهد که هر کنشی را بر روی @entity_type اجرا کنند.

en: Create @entity_type of any type
fa: ايجاد @entity_type از هر نوع

en: Edit own @entity_type of any type
fa: ویرایش @entity_type خود از هر نوعی

en: Edit any @entity_type of any type
fa: ویرایش هر @entity_type از هر نوعی

en: View own @entity_type of any type
fa: مشاهده‌ی @entity_type خود از هر نوعی

en: View any @entity_type of any type
fa: مشاهده‌ی هر @entity_type از هر نوعی

en: Create %bundle @entity_type
fa: ایجاد @entity_type از نوع %bundle

en: Edit own %bundle @entity_type
fa: ویرایش @entity_type های خود از نوع %bundle

en: Edit any %bundle @entity_type
fa: ویرایش هر @entity_type از نوع %bundle

en: View own %bundle @entity_type
fa: مشاهده‎ی @entity_type های خود از نوع %bundle

en: View any %bundle @entity_type
fa: مشاهده‎ی هر @entity_type از نوع %bundle
