Page builder framework (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: view
pt: ver

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Weight
pt: Peso

en: Quote
pt: Citar

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save changes
pt: Guardar alterações

en: Position
pt: Posição

en: Operation
pt: Operação

en: Caption
pt: Legenda

en: Date created
pt: Data de criação

en: Move down
pt: Mover para baixo

en: Move up
pt: Mover para cima

en: Column
pt: Coluna

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Edit Link
pt: Editar ligação

en: Admin
pt: Administrador

en: Row
pt: Linha

en: Add image
pt: Adicionar imagem

en: Edit @type
pt: Editar @type

en: Date changed
pt: Data da alteração

en: <em>Edit @type</em> @title
pt: <em>Editar @type</em> @title

en: Delete @type
pt: Eliminar @type

en: Administer @entity_type
pt: Administrar @entity_type

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
pt: Permite que utilizadores possam fazer qualquer ação na @entity_type.

en: Create @entity_type of any type
pt: Criar @entity_type de qualquer tipo

en: Edit own @entity_type of any type
pt: Editar próprias @entity_type de qualquer tipo

en: Edit any @entity_type of any type
pt: Editar qualquer @entity_type de qualquer tipo

en: View own @entity_type of any type
pt: Visualizar próprias @entity_type de qualquer tipo

en: View any @entity_type of any type
pt: Visualizar qualquer @entity_type de qualquer tipo

en: Create %bundle @entity_type
pt: Criar %bundle @entity_type

en: Edit own %bundle @entity_type
pt: Editar próprio %bundle @entity_type

en: Edit any %bundle @entity_type
pt: Editar qualquer %bundle @entity_type

en: View own %bundle @entity_type
pt: Visualizar próprio %bundle @entity_type

en: View any %bundle @entity_type
pt: Visualizar qualquer %bundle @entity_type
