Page builder framework (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (42 entries)

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Cancel
ru: Отмена

en: view
ru: представление

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Weight
ru: Вес

en: Quote
ru: Цитата

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Save changes
ru: Сохранить изменения

en: Position
ru: Позиция

en: Operation
ru: Действие

en: Caption
ru: Подпись

en: Date created
ru: Дата создания

en: Move down
ru: Ниже

en: Move up
ru: Выше

en: Column
ru: Колонка

en: Text to display
ru: Текст для показа

en: Edit Link
ru: Редактировать ссылку

en: Admin
ru: Администратор

en: Row
ru: Строка

en: Add image
ru: Добавить изображение

en: Edit @type
ru: Редактировать @type

en: Date changed
ru: Дата изменения

en: <em>Edit @type</em> @title
ru: <em>Редактирование </em> @title <em>(@type)</em>

en: Delete @type
ru: Удалить @type

en: Administer @entity_type
ru: Управление @entity_type

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
ru: Позволяет пользователям выполнять любые действия с @entity_type.

en: Create @entity_type of any type
ru: Создавать @entity_type любого типа

en: Edit own @entity_type of any type
ru: Редактировать собственные @entity_type любого типа

en: Edit any @entity_type of any type
ru: Редактирование любого @entity_type любого типа

en: View own @entity_type of any type
ru: Просмотр своих @entity_type любого типа

en: View any @entity_type of any type
ru: Просмотр всех @entity_type любого типа

en: Create %bundle @entity_type
ru: Создать %bundle @entity_type

en: Edit own %bundle @entity_type
ru: Редактировать собственный %bundle @entity_type

en: Edit any %bundle @entity_type
ru: Редактирование любого @entity_type  %bundle

en: View own %bundle @entity_type
ru: Просмотр собственного %bundle @entity_type

en: View any %bundle @entity_type
ru: Просматривать любой %bundle @entity_type
