Page builder framework (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: view
tr: görüntüle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Quote
tr: Alıntı

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Position
tr: Konum

en: Operation
tr: İşlem

en: Caption
tr: Başlık

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Move down
tr: Aşağı taşı

en: Move up
tr: Yukarı taşı

en: Column
tr: Sütun

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Edit Link
tr: Bağlantıyı Düzenle

en: Admin
tr: Yönetim

en: Row
tr: Satır

en: Edit @type
tr: @type düzenle

en: Date changed
tr: Değiştirilme tarihi

en: <em>Edit @type</em> @title
tr: @title <em>@type düzenle</em>
