Page builder framework (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: Cancel
fr: Annuler

en: view
fr: voir

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: Quote
fr: Citer

en: Link
fr: Lien

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Save changes
fr: Enregistrer les modifications

en: Operation
fr: Opération

en: Caption
fr: Légende

en: Date created
fr: Date de création

en: Move down
fr: Descendre

en: Move up
fr: Monter

en: Column
fr: Colonne

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Edit Link
fr: Lien de modification

en: Row
fr: Ligne

en: Delete Link
fr: Lien de suppression

en: Add image
fr: Ajouter une image

en: Edit @type
fr: Modifier @type

en: Date changed
fr: Date de modification

en: <em>Edit @type</em> @title
fr: <em>Modifier @type</em> @title

en: Delete @type
fr: Supprimer @type

en: Administer @entity_type
fr: Administrer @entity_type

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
fr: Autorise les utilisateurs à effectuer n'importe quelle action sur @entity_type.

en: Create @entity_type of any type
fr: Créer @entity_type de n'importe quel type

en: Edit own @entity_type of any type
fr: Modifier ses @entity_type de n'importe quel type

en: Edit any @entity_type of any type
fr: Modifier tout @entity_type de n'importe quel type

en: View own @entity_type of any type
fr: Voir ses @entity_type de n'importe quel type

en: View any @entity_type of any type
fr: Voir tout @entity_type de n'importe quel type

en: Create %bundle @entity_type
fr: Créer %bundle @entity_type

en: Edit own %bundle @entity_type
fr: Modifier ses propres %bundle @entity_type

en: Edit any %bundle @entity_type
fr: Modifier tous les %bundle @entity_type

en: View own %bundle @entity_type
fr: Voir ses %bundle @entity_type

en: View any %bundle @entity_type
fr: Voir tous les %bundle @entity_type

en: Advanced features
fr: Fonctionnalités avancées

en: Save @type
fr: Enregistrer @type
