Page builder framework (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: view
da: vis

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Weight
da: Vægt

en: Quote
da: Tilbud

en: Image
da: Billede

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Position
da: Placering

en: Operation
da: Handling

en: Caption
da: Undertekst

en: Date created
da: Dato oprettet

en: Move down
da: Flyt ned

en: Move up
da: Flyt op

en: Column
da: Kolonne

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Edit Link
da: Redigér link

en: Admin
da: Administration

en: Row
da: Række

en: Add image
da: Tilføj billede

en: Edit @type
da: Redigér @type

en: Date changed
da: Dato ændret

en: <em>Edit @type</em> @title
da: <em>Redigér @type</em> @title

en: Delete @type
da: Slet @type

en: Administer @entity_type
da: Administrér @entity_type

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
da: Giver brugerne mulighed for at udføre alle handlinger på @entity_type.

en: Create @entity_type of any type
da: Opret @entity_type af enhver type

en: Edit own @entity_type of any type
da: Redigér egne @entity_type af enhver type

en: Edit any @entity_type of any type
da: Redigér alle @entity_type af enhver type

en: View own @entity_type of any type
da: Vis egne @entity_type af enhver type

en: View any @entity_type of any type
da: Vis alle @entity_type af enhver type

en: Create %bundle @entity_type
da: Opret %bundle @entity_type

en: Edit own %bundle @entity_type
da: Redigér egne %bundle @entity_type

en: Edit any %bundle @entity_type
da: Redigér alle %bundle @entity_type

en: View own %bundle @entity_type
da: Vis egne %bundle @entity_type

en: View any %bundle @entity_type
da: Vis alle %bundle @entity_type
