Page builder framework (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: view
hi: देखें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: edit
hi: संपादन करें

en: Label
hi: लेबल

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Position
hi: स्थान

en: Operation
hi: काम

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: Admin
hi: प्रशासन
