Page builder framework (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: view
id: tampilan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Position
id: Posisi

en: Operation
id: Operasi

en: Caption
id: Keterangan

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Column
id: Kolom

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Edit Link
id: Sunting tautan

en: Admin
id: Administrator

en: Row
id: Baris

en: Date changed
id: Tanggal diubah

en: <em>Edit @type</em> @title
id: <em>Sunting @type</em> @title

en: Delete @type
id: Hapus @type
