Page builder framework (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (40 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Cancel
pl: Anuluj

en: view
pl: przeglądaj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Position
pl: Pozycja

en: Operation
pl: Czynność

en: Caption
pl: Podpis

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Move down
pl: Przesuń w dół

en: Move up
pl: Przesuń w górę

en: Column
pl: Kolumna

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Edit Link
pl: Link edycji

en: Row
pl: Wiersz

en: Delete Link
pl: Link usuwania

en: Edit @type
pl: Edytuj @type

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: <em>Edit @type</em> @title
pl: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Delete @type
pl: Usuń @type

en: Administer @entity_type
pl: Administrowanie encjami @entity_type

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
pl: Pozwala użytkownikom wykonywać dowolne akcje na @entity_type.

en: Create @entity_type of any type
pl: Tworzenie @entity_type dowolnego typu

en: Edit own @entity_type of any type
pl: Tworzenie własnych @entity_type dowolnego typu

en: Edit any @entity_type of any type
pl: Edycja dowolnych @entity_type dowolnego typu

en: View own @entity_type of any type
pl: Przeglądanie własnych @entity_type dowolnego typu

en: View any @entity_type of any type
pl: Przeglądanie dowolnych @entity_type dowolnego typu

en: Create %bundle @entity_type
pl: Tworzenie %bundle @entity_type

en: Edit own %bundle @entity_type
pl: Edycja własnych %bundle @entity_type

en: Edit any %bundle @entity_type
pl: Edycja dowolnych %bundle @entity_type

en: View own %bundle @entity_type
pl: Przeglądanie własnych %bundle @entity_type

en: View any %bundle @entity_type
pl: Przeglądanie dowolnych  %bundle @entity_type
