Page builder framework (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: view
uk: переглянути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Weight
uk: Вага

en: Quote
uk: Цитувати

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: Position
uk: Позиція

en: Operation
uk: Дія

en: Caption
uk: Підпис

en: Date created
uk: Дата створення

en: Move down
uk: Пересунути вниз

en: Move up
uk: Пересунути вгору

en: Column
uk: Колонка

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Edit Link
uk: Редагувати посилання

en: Admin
uk: Адмін

en: Row
uk: Рядок

en: Delete Link
uk: Вилучити посилання

en: Add image
uk: Додати зображення

en: Edit @type
uk: Редагувати @type

en: Date changed
uk: Дата зміни

en: <em>Edit @type</em> @title
uk: <em>Редагувати @type</em> @title

en: Delete @type
uk: Видалити @type

en: Administer @entity_type
uk: Адміністрування @entity_type

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
uk: Дозволити користувачам виконувати будь-яку дію з @entity_type.

en: Create @entity_type of any type
uk: Створити @entity_type будь-якого типу

en: Edit own @entity_type of any type
uk: Редагувати власний @entity_type будь-якого типу

en: Edit any @entity_type of any type
uk: Редагування чийого завгодно типу сутності @entity_type будь-якого типу

en: View own @entity_type of any type
uk: Перегляд власного @entity_type будь-якого типу

en: View any @entity_type of any type
uk: Перегляд будь-якого @entity_type будь-якого типу

en: Create %bundle @entity_type
uk: Створити %bundle @entity_type

en: Edit own %bundle @entity_type
uk: Редагувати власний %bundle @entity_type

en: Edit any %bundle @entity_type
uk: Редагування будь-якого типу сутності @entity_type %bundle

en: View own %bundle @entity_type
uk: Перегляд власного %bundle @entity_type

en: View any %bundle @entity_type
uk: Перегляд будь-якого %bundle @entity_type
