Pagerer (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: Pages
pt: Páginas

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: title
pt: título

en: Type
pt: Tipo

en: page
pt: página

en: Quantity
pt: Quantidade

en: Links
pt: Ligações

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Center
pt: Centrar

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Label
pt: Etiqueta

en: Format
pt: Formato

en: Display
pt: Mostrar

en: Theme
pt: Tema

en: path
pt: caminho

en: type
pt: tipo

en: Configure
pt: Configurar

en: Page
pt: Página

en: Items
pt: Itens

en: Last
pt: Último

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: First
pt: Primeiro

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Go to first page
pt: Ir para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Go to page @number
pt: Ir para a página @number

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Current page
pt: Página atual

en: Panes
pt: Painéis
