Pagerer (7.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: title
fa: عنوان

en: Item
fa: آیتم

en: Type
fa: نوع

en: page
fa: صفحه

en: Quantity
fa: تعداد

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Links
fa: پیوندها

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Center
fa: وسط

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Label
fa: برچسب

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Display
fa: نمایش

en: Theme
fa: پوسته

en: path
fa: مسیر

en: type
fa: نوع

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Page
fa: صفحه

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Last
fa: آخرین

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: First
fa: اولین

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Go to page @number
fa: برو به صفحه @number

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: <
fa: >

en: Current page
fa: صفحه جاری
