Page Style (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Administer
ar: أدر

en: Block title
ar: عنوان الصندوق

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Import
ar: استيراد

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Theme
ar: حلة

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: Normal
ar: طبيعي

en: Warning
ar: تحذير

en: Medium
ar: متوسط

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Features
ar: الخصائص

en: White
ar: أبيض

en: or
ar: أو

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Standard
ar: معياري

en: Theme settings
ar: إعدادات السمة

en: Site configuration
ar: إعدادات الموقع

en: Site building
ar: بناء الموقع

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Allowed values
ar: القيم المسموح بها

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Blue
ar: أزرق

en: Black
ar: أسود

en: Toggle display
ar: غيِّر العرض

en: and
ar: و

en: Block type
ar: نوع الصندوق

en: Identification
ar: التمييز

en: Translate interface
ar: ترجمة الواجهة

en: Structure
ar: الهيكلية

en: Content authoring
ar: تأليف المحتوى
