Page Style (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (44 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Administer
cs: Spravovat

en: Block title
cs: Nadpis bloku

en: Settings
cs: Nastavení

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: days
cs: dny

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Normal
cs: Normální

en: Warning
cs: Varování

en: Medium
cs: Střední

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Text links
cs: Textové odkazy

en: White
cs: Bílá

en: or
cs: nebo

en: Requirements
cs: Požadavky

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Theme settings
cs: Nastavení tématu vzhledu

en: Site configuration
cs: Nastavení webu

en: Bold
cs: Tučné

en: Site building
cs: Prvky webu

en: Blocks
cs: Bloky

en: Allowed values
cs: Povolené hodnoty

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Blue
cs: Modrý

en: Black
cs: Černý

en: Toggle display
cs: Přepnout zobrazení

en: and
cs: a

en: Block type
cs: Typ bloku

en: Example:
cs: Příklad:

en: Screenshot of block:
cs: Screenshot bloku:

en: Select menu
cs: Vybrat menu

en: !abbr_wcag and !abbr_bitv conform. More Information on: !link_wcag and !link_bitv.
cs: V souladu s !abbr_wcag a !abbr_bitv . Více informací na: !link_wcag a !link_bitv.

en: Keep the conditions:
cs: Dodržujte tyto podmínky:

en: !abbr_wcag/!abbr_bitv 11.1: Open and standard code.
cs: !abbr_wcag/!abbr_bitv 11.1: Opensource a standardní kód.

en: No !abbr_css required.
cs: Nevyžaduje !abbr_css .

en: Yellow
cs: Žlutá

en: Identification
cs: Základní údaje

en: Translate interface
cs: Překlad rozhraní

en: Structure
cs: Struktura

en: Current Theme
cs: Aktuální téma vzhledu

en: Content authoring
cs: Vytváření obsahu
