Page Style (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (36 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Administer
oc: Administrar

en: Block title
oc: Títol del blòt

en: Settings
oc: Paramètres

en: Import
oc: Importar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: Theme
oc: Tèma

en: days
oc: jorns

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Warning
oc: Avertiment

en: Medium
oc: Mejan

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: Features
oc: Foncionalitats

en: White
oc: Blanc

en: or
oc: o

en: Standard
oc: Estandard

en: Site configuration
oc: Configuracion del site

en: Bold
oc: Gras

en: Site building
oc: Construccion del site

en: Blocks
oc: Blòts

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Blue
oc: Blau

en: Black
oc: Negre

en: Toggle display
oc: Activar/desactivar l'afichatge

en: and
oc: et

en: Example:
oc: Exemple :

en: Yellow
oc: Jaune

en: Identification
oc: Identificacion

en: Translate interface
oc: Traduccion de l'interfàcia

en: Structure
oc: Estructura

en: Lighter
oc: Moins gras

en: Bolder
oc: Plus gras

en: Content authoring
oc: Redaccion de contengut

en: People and permissions
oc: Personas e permissions
