Page Style (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Page Style
ro: Stil Pagina

en: Administer
ro: Administrează

en: Block title
ro: Titlul blocului

en: Settings
ro: Setări

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Theme
ro: Temă

en: days
ro: zile

en: Global settings
ro: Setări generale

en: Warning
ro: Avertizare

en: Medium
ro: Mediu

en: Features
ro: Caracteristici

en: or
ro: sau

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Theme settings
ro: Setări temă

en: Site configuration
ro: Configuraţie sit

en: Bold
ro: Îngroșat

en: Site building
ro: Construire sit

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Allowed values
ro: Valori permise

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Blue
ro: Albastru

en: Black
ro: Negru

en: Toggle display
ro: Inversează afişare

en: and
ro: şi

en: Block type
ro: Tipul blocului

en: Identification
ro: Identificare

en: Translate interface
ro: Tradu interfața

en: Structure
ro: Structură

en: Current Theme
ro: Tema curentă

en: Content authoring
ro: Autorizarea conținutului
