Page Style (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (55 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Page Style
uk: Стиль Сторінки

en: Administer
uk: Адміністрування

en: Block title
uk: Заголовок блоку

en: Screenshots
uk: Знімки екрану

en: Settings
uk: Налаштування

en: Import
uk: Імпортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Theme
uk: Тема

en: days
uk: дні(в)

en: Global settings
uk: Глобальні налаштування

en: Normal
uk: Звичайне

en: Warning
uk: Попередження

en: Medium
uk: Середній

en: Link text
uk: Текст посилання

en: to
uk: до

en: Text links
uk: Текстові посилання

en: Image links
uk: Графічні посилання

en: Features
uk: Властивості

en: White
uk: Білий

en: or
uk: або

en: Requirements
uk: Вимоги

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Standard
uk: Стандарт

en: Theme settings
uk: Налаштування теми

en: Theming
uk: Оформлення

en: Site configuration
uk: Налаштування сайту

en: Bold
uk: Напівжирний

en: Site building
uk: Конструювання сайту

en: Blocks
uk: Блоки

en: Allowed values
uk: Дозволені значення

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: Blue
uk: Синій

en: Black
uk: Чорний

en: Toggle display
uk: Показ елементів

en: and
uk: та

en: Block type
uk: Тип блоку

en: Footnote
uk: Виноска

en: Example:
uk: Приклад:

en: Select menu
uk: Виберіть меню

en: Yellow
uk: Жовтий

en: Black/White
uk: Чорно/білий

en: Identification
uk: Ідентифікація

en: Translate interface
uk: Переклад інтерфейсу

en: Structure
uk: Структура

en: Scalable Vector Graphics
uk: Масштабована векторна графіка

en: Current Theme
uk: Поточна тема

en: Font weight
uk: Стиль шрифту

en: Lighter
uk: Світліший

en: Bolder
uk: Жирніший

en: font weight
uk: стиль шрифту

en: Content authoring
uk: Створення матеріалів

en: People and permissions
uk: Люди і повноваження
