Paging (7.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: None
uk: Немає

en: One
uk: Один

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Configure
uk: Налаштувати

en: characters
uk: символів

en: Paging
uk: Розбивка сторінок

en: Two
uk: Два

en: Pager
uk: Сторінковий навіґатор

en: Automatic page breaking based on character or word count is also supported.
uk: Автоматичне розбиття на сторінки по символах або словах також підтримується.

en: Enable or disable paging, configure separator string, toggle automatic paging and more for each content types.
uk: Дозволити або заборонити розбивку, настроювання рядка роздільника, перемикання  автоматичної розбивки й ін.

en: Limit by characters <small>(recommended)</small>
uk: Гранична кількість символів<small>(рекомендується)</small>

en: Limit by words
uk: Гранична кількість слів

en: Page Navigation (Paging)
uk: Навігація по сторінках (Paging)

en: Page navigation
uk: Навігація по сторінках

en: Page names
uk: Назви сторінок

en: An error occurred at @path.
uk: Помилка на @path.

en: words
uk: слова

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Page break
uk: Розрив сторінки
