Paging (7.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Enable
pt: Ativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: None
pt: Nenhum

en: One
pt: Um

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Configure
pt: Configurar

en: characters
pt: caracteres

en: Paging
pt: Paginar

en: Pager
pt: Paginador

en: Limit by characters <small>(recommended)</small>
pt: Limite de caracteres <small>(recomendado)</small>

en: Limit by words
pt: Limite de palavras

en: Page Navigation (Paging)
pt: Página de Navegação (Paginação)

en: Page navigation
pt: Página de navegação

en: words
pt: palavras

en: Pagination
pt: Paginação

en: Page break
pt: Quebra de página
