Pane (7.x-2.4) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: View
da: Vis

en: Text
da: Tekst

en: Display mode
da: Visningstilstand

en: View arguments
da: Argumenter til oversigt

en: Mode
da: Tilstand

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Save Configuration
da: Gem konfiguration

en: Number of values
da: Antal af værdier

en: Add another item
da: Tilføj endnu et element

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
da: Angiv en kommasepareret liste af argumenter til visningen.

en: More link
da: Mere-link

en: More link text
da: Tekst på "Mere"-link

en: Custom text
da: Tilpasset tekst

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: Entity reference
da: Entityreference

en: The bundles of the entity type that can be referenced. Optional, leave empty for all bundles.
da: Bundles af entity-typen, som der kan refereres til. Lad feltet stå tomt for at bruge alle bundles.

en: View used to select the entities
da: View som bruges til at udvælge entiteter

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
da: Vælg viewet og displayet som udvælger de entities, der kan henvises til. Kun views med et display af typen "Entity-rereference" kan bruges.

en: No eligible views were found. <a href="@create">Create a view</a> with an <em>Entity Reference</em> display, or add such a display to an <a href="@existing">existing view</a>.
da: Ingen kvalificerede views fundet. <a href="@create">Opret et view</a> med et <em>Entity Reference</em>-display, eller tilføj et sådant display til et <a href="@existing">eksisterende view</a>.
