Pane (7.x-2.5) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Text
id: Teks

en: View arguments
id: Argumen view

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Entity
id: Entitas

en: Number of values
id: Jumlah nilai

en: Add another item
id: Tambahkan item lain

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
id: Tambahkan daftar argumen yang dipisahkan oleh koma untuk dikirimkan ke view.

en: More link
id: Tautan lainnya

en: More link text
id: Teks tautan lainnya

en: Custom text
id: Teks gubahan

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: Entity reference
id: Rujukan entitas
