Pane (7.x-2.5) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: View
ja: ビュー

en: Text
ja: テキスト

en: Display mode
ja: 表示モード

en: View arguments
ja: ビューの引数

en: Mode
ja: モード

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Entity
ja: エンティティ

en: Number of values
ja: 値の数

en: Add another item
ja: 別のアイテムを追加

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ja: ビューへ渡す引数のリストをコンマ（,）で区切って設定してください。

en: More link
ja: 続きへのリンク

en: More link text
ja: 続きへのリンクのテキスト

en: Custom text
ja: 独自のテキスト

en: References
ja: 参照

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Pane
ja: ペイン

en: Panes
ja: ペイン

en: Entity reference
ja: エンティティ参照

en: View used to select the entities
ja: エンティティの選択に使用するビュー

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
ja: 参照可能なエンティティを選択するビューとディスプレイを選択してください。<br />「エンティティ参照」タイプのディスプレイがあるビューだけが適しています。

en: No eligible views were found. <a href="@create">Create a view</a> with an <em>Entity Reference</em> display, or add such a display to an <a href="@existing">existing view</a>.
ja: 適したビューが見つかりません。<em>エンティティ参照</em>ディスプレイのある<a href="@create">ビューを作成</a>するか、<a href="@existing">既存のビュー</a>にディスプレイを追加してください。
