Pane (7.x-2.5) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: View
tr: Görüntüle

en: Text
tr: Metin

en: Display mode
tr: Görüntüleme modu

en: View arguments
tr: Argümanları görüntüle

en: Mode
tr: Kip

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Entity
tr: Nesne

en: Number of values
tr: Değerlerin sayısı

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
tr: Görünüme aktarılacak bir virgülle ayrılmış değişkenler listesi verin.

en: More link
tr: Devamı bağlantısı

en: More link text
tr: Daha fazla bağlantı metni

en: Custom text
tr: Özel metin

en: References
tr: Başvurular

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Entity reference
tr: Varlık referansı

en: View used to select the entities
tr: Varlıkları seçmek için kullanılan görünüm

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
tr: Başvurulabilecek varlıkları seçen görünümü ve görüntüyü seçin.<br />Yalnızca, görüntü tipi  "Varlık Başvurusu" tipi olan görünümler uygundur.
