Pane (7.x-2.6) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Text
pt: Texto

en: Display mode
pt: Modo de exibição

en: View arguments
pt: Argumentos da view

en: Mode
pt: Modo

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Configuration
pt: Configurações

en: Change Language
pt: Mudar idioma

en: Entity
pt: Entidade

en: Number of values
pt: Quantidade de valores

en: Add another item
pt: Adicionar outro item

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
pt: Forneça uma lista de argumentos a serem passados à view, separando-os por vírgulas.

en: More link
pt: Link "mais"

en: More link text
pt: Texto do "Leia mais"

en: Custom text
pt: Texto personalizado

en: References
pt: Referências

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: Pane
pt: Painel

en: Panes
pt: Painéis

en: Entity reference
pt: Referência de entidade

en: Target bundles
pt: Pacotes Alvo

en: View used to select the entities
pt: View utilizada para selecionar as entidades

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
pt: Escolha a visualização e a exibição que seleciona as entidades que podem ser referenciadas.<br />Somente visualizações com uma exibição do tipo "Referência de entidade" são elegíveis.
