Pane (7.x-2.7) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Weight
ro: Greutate

en: View
ro: Afişează

en: Display mode
ro: Modul de afişare

en: View arguments
ro: Argumente view

en: Mode
ro: Mod

en: configure
ro: configurează

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Configuration
ro: Configurație

en: Entity
ro: Entitate

en: Number of values
ro: Număr de valori

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ro: Furnizaţi o listă de argumente separate prin virgule care să fie transmise view-ului.

en: More link
ro: Legătură "Mai mult"

en: More link text
ro: Text "Mai mult"

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Custom text
ro: Text personalizat

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: Pane
ro: Panou

en: Panes
ro: Panouri

en: Entity reference
ro: Referință entitate

en: View used to select the entities
ro: View folosit pentru a selecta entitățile

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
ro: Alegeți view-ul și afișarea care selectează entitățile care pot fi referite.<br />Doar views-urile cu o afișare de tipul "Entitate de Referință" sunt eligibile.
