Panelizer (7.x-2.0-beta2) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: list
id: daftar

en: context
id: konteks

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: content
id: konten

en: Cancel
id: Batal

en: Settings
id: Pengaturan

en: settings
id: pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Node type
id: Jenis node

en: Layout
id: Tata letak

en: User
id: Pengguna

en: 1 hour | @count hours
id[0]: 1 jam
id[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
id[0]: 1 hari
id[1]: @count hari

en: Log message
id: Pesan log

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Context
id: Kontek

en: Taxonomy vocabulary
id: Kosakata Taksonomi

en: 1 year | @count years
id[0]: 1 tahun
id[1]: @count tahun

en: 1 week | @count weeks
id[0]: 1 pekan
id[1]: @count pekan

en: 1 min | @count min
id[0]: 1 mnt
id[1]: @count mnt

en: 1 sec | @count sec
id[0]: 1 dtk
id[1]: @count dtk

en: 1 month | @count months
id[0]: 1 bulan
id[1]: @count bulan

en: Administrative title
id: Judul administrasi

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
id: Sediakan penjelasan atas perubahan yang Anda buat. Hal ini akan membantu penulis lain memahami motivasi Anda.
