Panelizer (7.x-2.0-rc1) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: list
hi: सूची

en: context
hi: प्रसंग

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: settings
hi: सेटिंग्स

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Node type
hi: नोड प्रकार

en: Layout
hi: ख़ाका

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: 1 hour | @count hours
hi[0]: @count घंटे

en: 1 day | @count days
hi[0]: एक दिन
hi[1]: @count दिन

en: Log message
hi: लॉग संदेश

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Context
hi: संदर्भ

en: 1 year | @count years
hi[0]: १ वर्ष
hi[1]: @count वर्ष

en: 1 week | @count weeks
hi[0]: एक सप्ताह
hi[1]: @count सप्ताह

en: 1 min | @count min
hi[0]: एक मिनट
hi[1]: @count मिनट

en: 1 sec | @count sec
hi[0]: एक सेकंड
hi[1]: @count सेकंड

en: 1 month | @count months
hi[0]: १ महिना
hi[1]: @count महिना
