Panelizer (7.x-3.0-rc1) - en to pt translation catalogue (43 entries)

en: list
pt: lista

en: context
pt: contexto

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: content
pt: conteúdos

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Settings
pt: Definições

en: settings
pt: configurações

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: Access
pt: Acesso

en: Node type
pt: Tipo de nó

en: User
pt: Utilizador

en: Panels
pt: Painéis

en: CSS ID
pt: ID CSS

en: CSS class
pt: Classe CSS

en: 1 hour | @count hours
pt[0]: 1 hora
pt[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
pt[0]: 1 dia
pt[1]: @count dias

en: Custom
pt: Personalizado

en: Log message
pt: Mensagem do registo

en: General
pt: Geral

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Form
pt: Formulário

en: Contexts
pt: Contextos

en: Context
pt: Contexto

en: Taxonomy vocabulary
pt: Vocabulário de taxonomia

en: 1 year | @count years
pt[0]: 1 ano
pt[1]: @count anos

en: 1 week | @count weeks
pt[0]: 1 semana
pt[1]: @count semanas

en: 1 min | @count min
pt[0]: 1 minuto
pt[1]: @count minutos

en: 1 sec | @count sec
pt[0]: 1 segundo
pt[1]: @count segundos

en: Disable Drupal blocks/regions
pt: Desativar blocos/regiões do Drupal

en: 1 month | @count months
pt[0]: 1 mês
pt[1]: @count meses

en: Summary of contexts
pt: Resumo dos contextos

en: Administrative title
pt: Título administrativo

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
pt: Forneça uma explicação das alterações que está a fazer. Isto vai ajudar outros autores a compreendar as suas motivações.

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Change general settings for this variant.
pt: Mudar configurações gerais para esta variante.

en: Panelizer display
pt: Exibição do Panelizer

en: Node panelizer
pt: Panelizer de nó

en: Term panelizer
pt: Panelizer de termo

en: User panelizer
pt: Panelizer de utilizador

en: Full page override
pt: Sobreposição total de página
