Panelizer (7.x-3.0-rc1) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: list
ro: listă

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: content
ro: conţinut

en: Cancel
ro: Anulare

en: Settings
ro: Setări

en: settings
ro: setări

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Access
ro: Acces

en: Node type
ro: Tip nod

en: Layout
ro: Prezentare

en: User
ro: Utilizator

en: CSS class
ro: Clasă CSS

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: 1 oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Custom
ro: Personalizat

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Form
ro: Formular

en: Taxonomy vocabulary
ro: Vocabular taxonomie

en: 1 year | @count years
ro[0]: 1 an
ro[1]: @count ani
ro[2]: @count de ani

en: 1 week | @count weeks
ro[0]: 1 săptămână
ro[1]: @count săptămâni
ro[2]: @count de săptămâni

en: 1 min | @count min
ro[0]: 1 min
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 sec | @count sec
ro[0]: 1 sec
ro[1]: @count sec
ro[2]: @count de sec

en: CSS code
ro: cod CSS

en: 1 month | @count months
ro[0]: 1 lună
ro[1]: @count luni
ro[2]: @count de luni

en: Administrative title
ro: Titlu administrativ

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ro: Oferă o explicație pentru modificările pe care le aduceți. Aceasta va ajuta alți autori să înțeleagă motivele dumneavoastră.

en: View mode
ro: Mod de vizualizare
