Panelizer (7.x-3.0) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: list
bn: তালিকা

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: content
bn: কন্টেন্ট

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: 1 hour | @count hours
bn[0]: 1 ঘন্টা
bn[1]: @count ঘন্টা

en: 1 day | @count days
bn[0]: 1 দিন
bn[1]: @count দিন

en: General
bn: সাধারণ

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন
