Panelizer (7.x-3.0) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: list
nl: lijst

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: content
nl: inhoud

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Settings
nl: Instellingen

en: settings
nl: instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Access
nl: Toegang

en: Node type
nl: Node-type

en: Layout
nl: Lay-out

en: User
nl: Gebruiker

en: Default settings
nl: Standaardinstellingen

en: CSS ID
nl: CSS-ID

en: CSS class
nl: CSS-klassen

en: 1 hour | @count hours
nl[0]: 1 uur
nl[1]: @count uur

en: 1 day | @count days
nl[0]: 1 dag
nl[1]: @count dagen

en: Custom
nl: Aangepast

en: Log message
nl: Logbericht

en: General
nl: Algemeen

en: Other
nl: Andere

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Reset to Defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: Form
nl: Formulier

en: Contexts
nl: Contexten

en: Taxonomy vocabulary
nl: Taxonomiewoordenlijst

en: 1 year | @count years
nl[0]: 1 jaar
nl[1]: @count jaar

en: 1 week | @count weeks
nl[0]: 1 week
nl[1]: @count weken

en: Choose layout
nl: Lay-out kiezen

en: Disable Drupal blocks/regions
nl: Drupal-blokken / -gebieden uitschakelen

en: CSS code
nl: CSS-code

en: This node
nl: Deze node

en: 1 month | @count months
nl[0]: 1 maand
nl[1]: @count maanden

en: layout
nl: lay-out

en: Administrative title
nl: Beheertitel

en: Selection rules
nl: Selectieregels

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
nl: Aanvullende contextobjecten aan deze variant toevoegen dat door de inhoud kan worden gebruikt.

en: Selection rule
nl: Selectieregel

en: You must select a different layout if you wish to change layouts.
nl: U moet een andere lay-out selecteren als u de lay-outs wilt wijzigen.

en: Administrative title of this variant.
nl: Beheertitel van deze variant.

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
nl: Geef uitleg bij de wijzigingen die u maakt. Dit helpt andere auteurs uw beweegredenen te begrijpen.

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Change general settings for this variant.
nl: Algemene instellingen voor deze variant wijzigen.
