Panelizer (7.x-3.1) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: list
fa: فهرست

en: context
fa: زمینه

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: content
fa: محتوا

en: Cancel
fa: لغو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: settings
fa: تنظیمات

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Access
fa: دسترسی

en: Node type
fa: نوع گره

en: Layout
fa: آرایش

en: User
fa: کاربر

en: Default settings
fa: تنظیمات پیش‌فرض

en: Panels
fa: پنل‌ها

en: 1 hour | @count hours
fa[0]: 1 ساعت
fa[1]: @count ساعت

en: 1 day | @count days
fa[0]: 1 روز
fa[1]: @count روز

en: Custom
fa: سفارشی

en: Log message
fa: گزارش

en: General
fa: عمومی

en: Other
fa: ساير

en: reset
fa: بازنشانی

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Form
fa: فرم

en: Contexts
fa: زمینه‌ها

en: Context
fa: زمینه

en: Taxonomy vocabulary
fa: واژگان طبقه‌بندی

en: 1 year | @count years
fa[0]: 1 سال
fa[1]: @count سال

en: 1 week | @count weeks
fa[0]: 1 هفته
fa[1]: @count هفته

en: 1 min | @count min
fa[0]: 1 دقیقه
fa[1]: @count دقیقه

en: 1 sec | @count sec
fa[0]: 1 ثانیه
fa[1]: @count ثانیه

en: Choose layout
fa: انتخاب آرایش

en: 1 month | @count months
fa[0]: 1 ماه
fa[1]: @count ماه

en: layout
fa: آرایش

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
fa: افزودن اشیاء زمینه اضافی به این گونه، که می‌تواند توسط زمینه استفاده شود.

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
fa: یک توضیح درباره تغییراتی که می‌دهید. این توضیحات به دیگران کمک می‌کند انگیزه شما را درک کنند.

en: View mode
fa: نحوه نمایش
